Wprowadzenie    Liturgia słowa    Katecheza    Rozważanie

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA Rok C (zielony) Nr 53 (3 listopada 2013)

Katecheza

Posłuchaj piosenki, którą ułożyłem o tobie
Pan, twój Bóg jest pośród ciebie,
Mocarz – On zbawi, uniesie się weselem nad tobą,
odnowi swą miłość, wzniesie okrzyk radości.

(Księga Sofoniasza 3,17)

Moje ulubione dziecko!
Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że Ja cię lubię? Nie tylko cię kocham, ale naprawdę lubię.

Czy widziałeś kiedyś w sklepie samoobsługowym dumnego tatusia ze swoją pierworodną pociechą? Maluch może wyrzucić wszystko z kosza na zakupy, a twarz jego taty mówi: „To mój dzieciak! Czyż nie jest wspaniały?”.

To właśnie czuję do ciebie. Z dumą pokazuję cię aniołom na górze, mówiąc: „Popatrzcie! Zobaczcie moje dziecko! Co za dzieciak!”. Śpiewam pieśni na cześć twojego życia. Jesteś moim ulubieńcem i nie pozwól, by ktokolwiek wmówił ci coś innego.

Twój Największy Fan,
Bóg

* * *

Bądź sobą!

Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz moją duszę.
(Psalm 139,13-14)

Moje drogie dziecko!

Czasem nie podoba Ci się twój wygląd i winisz za to Mnie. Pytasz: „Czemu nie mam tak gładkiej skóry jak ona?” albo „Czemu nie jestem tak zbudowany jak ten gość?”.

Pozwalasz, by kolorowe magazyny i filmy określały, jak powinieneś wyglądać. Słuchasz kłamstw świata żądnego jedynie pieniędzy. Chcą ci sprzedać kosmetyki do pielęgnacji skóry i książki o rozwijaniu mięśni, więc przekonują cię o tym, że z tobą jest coś nie tak. Pamiętasz, jak Jezus spotkał handlarzy w świątyni? Po prostu się wściekł!

Ty jesteś świątynią, w której mój Duch chce zamieszkać. Denerwuję się, kiedy patrzę na tych poszukiwaczy łatwej forsy, jak próbują ci sprzedać te kłamstwa. Ja jestem tym, który cię wymyślił i kocham to, co stworzyłem. Jesteś jedyny.
Bądź więc sobą!

Twój Stwórca,
Bóg

C. i C. Cloninger, E-mail od Pana Boga do nastolatka,
Częstochowa 2007.