Wprowadzenie    Liturgia słowa    Katecheza    Rozważanie

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Rok A (biały) Nr 40 (15 sierpnia 2020)

Katecheza

Maryja wie lepiej
- rozważania różańcowe nie tylko dla kobiet

Maryja Kobieta HARMONIJNA

W Maryi panuje doskonały ład i harmonia! Jej uczucia są zgodne z myślami a postawy z czynami. Wszystko, co jest w Niej, jest skierowane ku Bogu, ku Jego pragnieniom i Jego miłości. Ta harmonia i wewnętrzna jedność w Maryi sprawiła, że nie mogła Ona pozostać „podzielona”. Taka jaka była na ziemi, a była jednością, taka została wzięta do nieba, z duszą i ciałem. Im bardziej będziemy harmonijne, tym bardziej będziemy promieniowały ciepłem, pokojem serca i pogodą ducha. Będziemy czyniły świat wokół nas bardziej ludzkim i Bożym.

Maryja Kobieta SZCZĘŚLIWA

Maryja jest kobietą na wskroś szczęśliwą. Ona promieniuje radością i tą radością zaraża. Magnificat jest „oddechem” Maryi. Ona nie może nie wielbić Boga, nie cieszyć się Nim, nie dziękować Mu! Ona, która doświadczyła, jak żaden inny człowiek na ziemi, nieskończonego „spojrzenia” Boga na Nią, na Jej uniżenie, pokorę, małość. Także my możemy doświadczać tego „spojrzenia” miłosierdzia Boga, który z czułością pochyla się nad naszą małością, kruchością i uniżeniem. Dzieje się to podczas każdej spowiedzi, kiedy mamy odwagę przynosić Bogu naszą grzeszność. Szczęściem Boga i Jego największą radością jest móc nam przebaczać.

Ile razy zadajemy sobie pytania: Co jest moim pięknem? Czy potrafię kochać? Co czyni mnie szczęśliwą? Jaką kobietą pragnę się stawać? Szukamy odpowiedzi u naszych matek, przyjaciółek… Kto wie lepiej, czego potrzebujemy, jak nie nasza najlepsza Matka i Powierniczka – Maryja? Takie rozwiązanie proponuje nam s. Anna Maria Pudełko AP w Różańcu tylko dla kobiet o tytule Maryja wie lepiej. Bo dlaczego z tymi najważniejszymi pytaniami nie miałybyśmy pójść właśnie do Matki Jezusa? Każda tajemnica życia Maryi to inna cecha kobiecości. Siostra Anna Maria proponuje wszystkim dziewczynom oraz dojrzałym kobietom rozważania poprzedzone fragmentem Pisma Świętego oraz modlitwę kolejnymi dziesiątkami czterech części różańcowych. W dołączonej do płyty książeczce znajdują się skróty wszystkich rozważań.

s. Anna Maria Pudełko AP
Maryja wie lepiej, Rozważania różańcowe dla każdej kobiety
Edycja Świętego Pawła, 2016.

 

 

 

 

 

 

www.edycja.pl/produkty/ksiazki/audiobooki/maryja-wie-lepiej-audiobook

www.edycja.pl/produkty/multimedia/audiobook/zestaw-obietnica-oraz-maryja-wie-lepiej-audiobooki