Wprowadzenie    Liturgia słowa    Katecheza    Rozważanie

13 NIEDZIELA ZWYKŁA Rok A (zielony) Nr 34 (2 lipca 2017)

Rozważanie

     Jezus stawia nam konkretne warunki. Mówi, że jeśli chcemy być Jego uczniami, to musimy Go kochać. Ale nie jakkolwiek, tylko bardziej niż wszystko inne. Bardziej nawet niż swoją rodzinę.
Czy w ogóle jest możliwe, aby tak kochać? Z drugiej strony, czy Jezus żądałby od nas rzeczy niemożliwych? Jan Ewangelista w swoim liście pisze: „Jeżeli nie miłujesz brata, którego widzisz, jakże możesz miłować Boga, którego nie widzisz?”. Pierwszy krok w miłości do Boga prowadzi zawsze przez drugiego człowieka! Miłość jest procesem i wymaga ciągłego dojrzewania. I tu z pomocą przychodzi drugi warunek bycia godnym Jezusa – krzyż. Mamy go brać tak jak Jezus na swoje ramiona. On go wziął i dźwigał z miłości do nas i z miłości do Ojca. Jeśli nie będziemy kochać bardziej Boga, to nie damy rady dźwigać naszego krzyża.
Aborcja dzieci chorych, godna śmierć ludzi starszych – a wszystko to w imię fałszywie rozumianej miłości i współczucia. To smutny owoc tego, że Boga nie kochamy bardziej, tracimy punkt odniesienia i egoizm nazywamy jedyną i prawdziwą miłością.

 

Rozważanie zaczerpnięte z terminarzyka Dzień po dniu 2017
Wydawanego przez Edycję Świętego Pawła