Wprowadzenie    Liturgia słowa    Katecheza    Rozważanie

5 NIEDZIELA WIELKANOCY Rok A (biały) Nr 26 (14 maja 2017)

Rozważanie

     „Niech się nie trwoży serce wasze”. Słowa Mistrza wskazują, że uczniowie mieli w sercach lęk. Czego się bali? Jezus zapowiedział już swoją mękę i śmierć, zatem niedługo miał ich opuścić. Może więc bali się zostać sami…
A czego boi się chrześcijanin? Czego my boimy się najbardziej? Utraty pracy i zdrowia, bankructwa i biedy, samotności i cierpienia, braku miłości. Gdy przybywa nam lat, zaczynamy myśleć o śmierci. Mało kto z nas myśli o niej bez lęku. Jezus pomaga nam pokonać ten lęk, kiedy mówi: „W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. (…) Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę”.
O własnych siłach nie dojdziemy do nieba, dlatego potrzebujemy znać drogę i znaleźć sposób na pokonanie dzielącego nas dystansu. Wszystko to odnajdziemy w Jezusie Chrystusie, który powiedział: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie”. Idąc do domu Ojca, nie musimy więc bać się śmierci, bo Jezus uczynił ją etapem życia.

 

Rozważanie zaczerpnięte z terminarzyka Dzień po dniu 2017
Wydawanego przez Edycję Świętego Pawła