Wprowadzenie    Liturgia słowa    Katecheza    Rozważanie

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI Rok A (biały) Nr 24 (3 maja 2017)

Rozważanie

Na różnych etapach naszej wędrówki wiary różnie reagujemy na głos Boga. Jest taki etap, gdy na głos Pasterza po prostu nie zwracamy uwagi. Bywa, że poznajemy Jego słodki głos i być może jeszcze się go boimy, ale oswajamy się z nim. Jest też taki etap, kiedy głos Pasterza rozpoznajemy i budzi on w nas trudne pytania. Wreszcie jest etap, kiedy ten głos jest znakiem jedynego bezpiecznego dla nas środowiska i nie możemy bez niego żyć. Gdy go nie słyszymy, czujemy się nieswojo. Ten głos Dobrego Pasterza jest bardzo konkretny, jest głosem sumienia w nas.
Sumienie to ta część naszego wnętrza, gdzie nie powinny docierać już głosy z zewnątrz, tam powinniśmy być sam na sam z Bogiem. Jeśli oswoimy się z tym wewnętrznym głosem, zaakceptujemy go i pokochamy – znajdziemy w naszym życiu sens, znajdziemy Boga.
Aby nie mylić głosu Pasterza z głosem złodzieja, warto kształtować swoje sumienie, poświęcając czas na lekturę Pisma Świętego, modlitwę i regularnie przystępować do sakramentu pokuty i Eucharystii.

Rozważanie zaczerpnięte z terminarzyka Dzień po dniu 2017
Wydawanego przez Edycję Świętego Pawła